Nieuws  
 

Het project Veiligheid begint bij Voorkomen (VbbV) heeft gisteren het eerste nummer van de Veiligheidskrant gelanceerd. De Veiligheidskrant is een electronisch magazine met artikelen, reportages en interviews over de vorderingen van het project.
VbbV is een samenwerkingsverband tussen de ministeries van Justitie en BZK. De hoofddoelstelling van het project is een reductie van criminaliteit, fysieke verloedering en ernstige sociale overlast met 25 procent in 2010 ten opzichte van 2002.
Het eerste nummer van de Veiligheidskrant besteedt onder meer aandacht aan de eerste voortgangsrapportage VbbV. Uit deze voortgangsrapportage blijkt dat het eerste jaar van het project heeft geleid tot een (verdere) daling van de vermogenscriminaliteit (met 8 procent) en geweldsdelicten (6 procent). Ook de gevoelens van onveiligheid zijn verder afgenomen.
Ook is er aandacht voor het initiatief Burgernet, de Veiligheidshuizen, het Haagse preventieproject JTT (Jongeren Toezicht Team) dat onlangs de Hein Roethofprijs won, en de Regionale Informatie- en Expertisecentra (RIEC's). 

Plaats op:
Datum: 14 november 2008
Bron: security-online.nl
Gerelateerde artikelen  
02-11-2009 Nieuws Resultaten veiligheidshuizen positief
23-04-2010 Nieuws Gewelds- en vermogensdelicten flink gedaald
25-10-2008 Nieuws Voortgangsrapportage project veiligheid naar Tweede Kamer
23-04-2010 Nieuws Forse reductie gewelds- en vermogensdelicten
06-09-2010 Nieuws Vijf genomineerden voor de Hein Roethofprijs 2010
 
 

- partners -

 
 
 
 
 
© 2007 - 2012 Vakwereld. All rights reserved Pagina geladen in 0,28 seconden.